BLOG

Rola magazynów w transporcie i logistyce

Kategoria: Blog

magazyny załadunek

Dynamiczny postęp technologiczny oraz rosnące potrzeby konsumentów sprawiają, że przemysł i transport ulegają nieustannym metamorfozom. Stały rozwój rynku transportu i logistyki przekłada się na konieczność wdrażania nieustannych usprawnień w obrębie branży – w tym takich dotyczących przechowywania towarów.

Transport i logistyka a magazynowanie ładunku

Rozwój branży eksportowej, jaki można było zaobserwować w ostatnich latach, w znacznym stopniu wpłynął na zwiększenie intensywności obrotu handlowego pomiędzy Polską a innymi państwami. Wiąże się ono z coraz większą ilością transportowanych towarów o różnorodnym przeznaczeniu i właściwościach – to zaś z kolei stwarza rosnące zapotrzebowanie na odpowiednio dostosowane przestrzenie magazynowe.

Przewóz towarów – w tym również przewóz międzynarodowy – nierzadko obejmuje przedmioty, których transport i przechowywanie wiążą się z koniecznością zapewnienia im odpowiednich warunków. Ma to na celu m.in. zachowanie ich świeżości, istotnych cech czy atrakcyjnego wyglądu. O takiej sytuacji można mówić m.in. w przypadku niektórych produktów spożywczych, a także o lekarstwach, które często wymagają np. przechowywania w precyzyjnie ustalonej temperaturze.

Nasza firma transportowa oferuje przestronny i wygodny magazyn w Poznaniu, który zapewni naszym Klientom i podwykonawcom niezbędną powierzchnię do magazynowania transportowanego ładunku. Stabilna i mocna konstrukcja magazynu stanowi gwarancję bezpieczeństwa zdeponowanych przedmiotów.

Oferowana przez nas przestrzeń magazynowa dostosowana jest do przechowywania towarów wymagających specjalnych warunków, takich jak produkty spożywcze, lekarstwa czy środki czystości. Zapewniamy ponadto możliwość bezpiecznego magazynowania m.in. urządzeń elektronicznych, sprzętu AGD czy ładunków niebezpiecznych ADR.

Każdemu rodzajowi przechowywanego towaru gwarantujemy optymalne warunki przechowywania – w tym wymaganą temperaturę. Oprócz tego zapewniamy również możliwość załadunku i rozładunku towarów za pomocą znajdującej się na miejscu rampy wyładowczej.