BLOG

Na czym polega transport dedykowany? 

Kategoria: Blog

transport dedykowany

Większość przedsiębiorców zajmujących się handlem nie wyobraża sobie prowadzenia biznesu bez możliwości korzystania z usług transportowych. Inwestorom zwykle zależy na tym, aby towar był przewieziony bezpiecznie i w miarę możliwości jak najszybciej, a przy tym, żeby koszty, które się z tym wiążą, były rozsądne. Czasami jednak zdarza się tak, że koszty schodzą na dalszy plan, a przedsiębiorcy zależy na możliwie jak najszybszym czasie przewozu ładunków. W takich sytuacjach mówimy o transporcie dedykowanym. Na czym polega i dlaczego warto korzystać z takiej usługi?

Co to jest transport dedykowany? 

Dla przedsiębiorców korzystających z usług transportowych zwykle najważniejsze jest bezpieczne dostarczenie towaru, a także jak najniższe koszty. Właśnie dlatego często dzieje się tak, że ładunki nie są przewożone bezpośrednio pomiędzy lokalizacjami, tylko są magazynowane i przepakowywane w punktach przeładunkowych, aby przewieźć jednym pojazdem jak najwięcej towarów, jednocześnie gwarantując możliwie jak najniższe koszty transportu towarowego.

Czasami jednak zdarza się tak, że przedsiębiorca musi przewieźć towar jak najszybciej, bez względu na to, jakie koszty będą się z tym wiązały. W takich przypadkach mówimy o transporcie dedykowanym, czyli o usłudze nazywanej systemem door-to-door. Taki transport charakteryzuje się przede wszystkim tym, że podczas przewozu pojazd nie jest przeładowywany ani doładowywany. Co więcej, jest przeznaczony dla jednego klienta. W praktyce oznacza to, że raz załadowany trafia bezpośrednio do odbiorcy.

Czy warto korzystać z takich usług? 

Korzystanie z usług firmy transportowej, która oferuje transport dedykowany to większy koszt od przewożenia ładunków tradycyjnymi metodami. Czasami jednak zdarza się tak, że taka inwestycja jest opłacalna. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że jest to dobry sposób na skrócenie czasu dostarczenia ładunku, szczególnie jeżeli mówimy o transporcie międzynarodowym. Terminowe dostarczenie transportu jest kluczową kwestią dla wielu przedsiębiorców.

Dzięki transportowi dedykowanemu mogą mieć pewność, że klient będzie zadowolony ze współpracy. Warto również wspomnieć, że towar jest lepiej chroniony przed kradzieżą, zgubieniem i uszkodzeniami, ponieważ jest rozładowywany dopiero w miejscu docelowym, więc świetnie się sprawdzi w przypadku wartościowych przedmiotów.